pokud máte zájem o odběr novinek z našich webovek, přihlaste se na adrese:

ředitelství MŠ

Strategický plán rozvoje města

Stanovy "Spolku rodičů a přátel mateřské školy U Šípkové Růženky"

Stanovy spolku rodičů a přátel mateřské školy Dr. E. Beneše + zápis z valné hromady

Stanovy "Spolku rodičů a přátel mateřské školy U Jeslí"

Seifertovy Kralupy

Seifertovy Kralupy poprvé s mateřinkou.

Letošního, v pořadí již 9. ročníku, recitační soutěže Seifertovy Kralupy, kterou město vzdává holt jednomu z nositelů Nobelovy ceny, se poprvé za její existenci zúčastnily i děti z mateřské školy.

Jaroslav Seifert jezdíval do Kralup za rodiči z matčiny strany a je zde také pohřben. Jeho poezie nebyla primárně určena dětem. I známá sbírka Mamince, která čtenáři zprostředkuje básníkovi návraty do dětství a vzpomínky na maminku, je pro děti předškolního věku těžko uchopitelná. I přesto z ní učitelky vybraly a rodiče se s dětmi naučili čtyři básně, se kterým se děti Mateřské školy Dr. E. Beneše do soutěže přihlásily.

Maruška Londkevich, Emička Rychtaříková a Patriček Marsa doplnili báseň Vlaky vlastními rekvizitami (konvičkou, drážním semaforem a květináčem s muškáty), aby pak na jejím samotném konci zapískali na píšťalky.

Velmi výrazně přednesl známou a v kraji kolem Řípu oblíbenou báseň Hora Říp Sebastian Hartl.

Sebastian kladl při recitaci básně důraz na každé přednesené slovo, pečlivě odděloval předložky i spojky.

Barborka Pavlíčková ho pak doplnila něžnou básní s názvem Píseň. A nakonec vystoupilo silné a hlasově velmi výrazné trio Martínek Suchomel, Anička Petrová a Terezka Turková s básní Koníček.

Jak vnímaly děti recitaci svých starších kamarádů ze základních a středních škol?

„ Ta je pěkná a velká. A má hezké vlasy.“ Maruška L.

Jak se jim líbily básničky?

„ Tahle byla trochu smutná a trochu veselá a trochu o lásce.“ Ema R.

A jak hodnotily samy sebe?

„ Oni dělají přestávky, protože si to nepamatují. My vyhrajeme, protože přestávky neděláme!“ Patrik M.

Mgr. Pavla Kicková

ředitelka MŠ Dr. E. Beneše