Sedmikrásky, MŠ U Jeslí

Mateřská škola Dr. E. Beneše, detašované pracoviště U Jeslí 520, Sedmikrásky

Budovu městských jeslí navrhl významný český architekt Antonín Tenzer (1908 – 2002), představitel českého vrcholného funkcionalismu, který projektoval např. i dětskou nemocnici v Praze - Motole. Z toho je patrné, že kralupským obyvatelům na dětech dost záleželo a chtěli pro ně to nejlepší, dokladem čehož je spolupráce s tak významným architektem. Budova byla postavena pravděpodobně v letech 1946 - 47. V době průmyslového rozvoje města pak byla narychlo přistavěna ještě dřevěná část jeslí, neboť dětí přibývalo.

Po dlouholetém provozu se budova jeslí v roce 1997 přejmenovala na „Dětské centrum," s oddělením jesliček pro děti mladší tří let a s oddělením mateřské školy, pro děti 3-6 leté.
Od září 2003 bylo zařízení zaevidováno do sítě škol jako mateřská škola s jeslovým oddělením.
V roce 2010 došlo ke spojení tří mateřských škol v Lobečku pod MŠ E. Beneše. O necelé dva roky později, tedy v roce 2012 bylo s konečnou platností zrušeno jeselské oddělení a budova se tak stala mateřskou školou se dvěma odděleními o 50ti dětech smíšeného věku, s bezbariérovým přístupem. Její výhodou vždy bylo a bude klidné rodinné prostředí s malým kolektivem zaměstnanců, který se řídí heslem: „Všichni jsme tu kamarádi, a proto se máme rádi."

Projekt na zateplení budovy mateřské školy vznikl za podpory ministerstva životního prostředí a ministra Mgr. Tomáše Chalupy a byl realizovaný v roce 2011. Spolufinancován byl Evropskou unií. Budova tak v roce 2011 zazářila v novém „kabátě".
zaměstnanci MŠ

Aktuální jídelníček

Jídelní lístek na příslušný týden naleznete ve stravování