Vzdělávání

Záchranné sbory v mateřské škole

31.05. 2016

Děti z MŠ Dr. E. Beneše si užily krásné dopoledne.

Ve čtvrtek 12. 5. 2016 přijeli na Palouček v Kralupech nad Vltavou - Lobečku hasiči ze SŽDC, hasiči ČR Kralupy nad Vltavou a SDH Kralupy nad Vltavou., aby dětem z mateřské školy Dr. E. Beneš ukázali svou práci. Vysvětlovali dětem, co práce hasičů obnáší, kde všude pomáhají, kdy a jak volat hasiče a jak se chovat v případě požáru. Nechyběla prohlídka hasičských aut a důležitého vybavení, používaného při zásazích, včetně hasičské výstroje. Děti si vyzkoušely hasičskou přilbu, kyslíkovou masku a potěžkaly si velkou hasičskou pilu. Největším zážitkem pro ně však bylo držení hadice při ,,hašení“ vodou. Na rozloučenou nesměl chybět blikající maják a zvuk houkačky. Za všechny děti i paní učitelky velké díky všem zúčastněným hasičům, obzvláště p. J. Gregorovi, díky kterému se celá akce uskutečnila.

Jarmila Růžková

učitelka MŠ

Aktuální jídelníček

Jídelní lístek na příslušný týden naleznete ve stravování