Vzdělávání

Záchranné sbory v mateřské škole

31.05. 2016

Děti z MŠ Dr. E. Beneše si užily krásné dopoledne.

Ve čtvrtek 12. 5. 2016 přijeli na Palouček v Kralupech nad Vltavou - Lobečku hasiči ze SŽDC, hasiči ČR Kralupy nad Vltavou a SDH Kralupy nad Vltavou., aby dětem z mateřské školy Dr. E. Beneš ukázali svou práci. Vysvětlovali dětem, co práce hasičů obnáší, kde všude pomáhají, kdy a jak volat hasiče a jak se chovat v případě požáru. Nechyběla prohlídka hasičských aut a důležitého vybavení, používaného při zásazích, včetně hasičské výstroje. Děti si vyzkoušely hasičskou přilbu, kyslíkovou masku a potěžkaly si velkou hasičskou pilu. Největším zážitkem pro ně však bylo držení hadice při ,,hašení“ vodou. Na rozloučenou nesměl chybět blikající maják a zvuk houkačky. Za všechny děti i paní učitelky velké díky všem zúčastněným hasičům, obzvláště p. J. Gregorovi, díky kterému se celá akce uskutečnila.

Jarmila Růžková

učitelka MŠ