logotyp
Položek: 11-20 z celkem: 47   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuality

První školní den v nové budově

Chodba v přízemí Školní kuchyně Výdejní okénka v přízemí Třída lístečků Třída poupátek Třída růžiček

A je to ...

Šípková Růženka Vzduchotechnika Střecha Třída u školní kuchyně Předání budovy do užívání Křest Poděkování investorovi

Upozornění

DokumentDokument

V mateřské škole se stále něco děje ...

12.09. 2023
Vážení rodiče,
v mateřské škole se stále něco děje. V Barevné školce (E: Beneše) máme nové koberce, v Sedmikráskách (U Jeslí) nový nábytek. Tento pátek bude předána zrekonstruovaná budova Šípkové Růženky ( J. Holuba) do užívání dětem. Na říjen chystáme třídní schůzky.
A v neposlední řadě vaši pozornosti doporučujeme dokument " Třináctero pro rodiče budoucího školáčka", ale nejen pro ně.
V poslední dnech čelíme požadavkům rodičů, aby se ve školce nic a nikdy neměnilo. Stejná třída, stejné učitelky, stejná budova. Ale život jde jinými směry. Naopak, filozofií dnešního školství je připravovat děti na změnu, protože to je jediná jistota, se kterou mohou v životě počítat.
Nejen proto, že dnes vzděláváme děti pro život o kterém nic nevíme. Mnoho profesí zaniká a vytváří se úplně jiné, viz. uměla inteligence. Proto ani školství a to především, nemůže zůstat stát. Pomozte svým dětem tyto změny zvládat.
Vaše mateřská škola

Třináctero pro rodiče budoucího školáčka.

 1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá. Můžete k tomu použít např. obrázkovou knížku Jana Susy a Miloše Nesvadby – Naše školka. Vyhněte se negativním popisům, jako „ počkej, tam tě naučí poslouchat" apod.
 2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu kamkoli láskyplně a s jistotou řekněte, že odcházíte, ale vrátíte se. Pusťte dítě na odpoledne k babičce, nechejte tetu, aby ho na chvilku pohlídala. Vymyslete si nějaký rozlučkový rituál, např. štípaná pusa, který dítěti jasně řekne, kdy je loučení konec.
 3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v oblékání, hygieně a jídle. Nebude pak zažívat pocity, že bude jediné, které to neumí nebo je pomalé a uniknou mu hrové činnosti.
 4. Dejte dítěti jasně najevo, že rozumíte jeho obavám ze vstupu do nového prostředí, ale ujistěte ho, že mu věříte, že to zvládne. Nikdy mu školkou nevyhrožujte slovy „ když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne."
 5. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo zbytečně protahovat. Neodcházejte však ani narychlo nebo tajně a už vůbec ne ve vzteku nebo v hádce. Pokud dítě opravdu pláče, zvažte možnost odvést ho domů. Dítě se nebude zlobit na maminku, že ho ve školce nechala, ale ta špatná bude paní učitelka, která ho od maminky odloučila.
 6. Dejte dítěti sebou něco důvěrného (hračku, šátek, obrázek).
 7. Plňte své sliby, když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste skutečně přijít.
 8. Ujasněte si, jak se k pobytu svého dítěte ve školce stavíte vy. Pokud máte obavy z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčeni, že dítě do školky chcete dát, tak jej tam nedávejte. Dítě velmi dobře vycítí vaše obavy, a pokud se vy nezbavíte své úzkosti, nemůžete zbavit dítě jeho úzkosti. Případně se v rodině dohodněte, že dítě bude do školky vodit ten, kdo s tím má menší problém.
 9. Neslibujte odměny. Za pobyt ve školce neslibujte odměnu předem. Dítě prožívá stres z toho, že je ve školce samo a k tomu se může přidat i obava z toho, že selže a odměnu nedostane.
 10. Domluvte si s učitelkou dobu a délku adaptace. S dítětem můžete přijít do třídy a pobýt tam hodinu, nebo celé dopoledne a celý první týden po nástupu do školky. Oznamte to svému dítěti, ať ví, co ho čeká.
 11. Přečtěte dítěti jídelníček, ale neodrazujte ho případnými komentáři typu, „ to ty nejíš."
 12. Mluvte před dítětem o školce i učitelkách dobře, pokud vám v tom něco brání, nemusí o tom dítě vědět.
 13. Opravujte dítětem nesrozumitelně vyslovovaná slova. Drmolení, patlání a nesrozumitelná výslovnost ho bude handicapovat ve společnosti ostatních dětí.

Třídní schůzky Barevná školka

Třídní schůzky Barevná školka

Třídní schůzky U Šípkové Růženky

Třídní schůzky U Šípkové Růženky

Třídní schůzky U Jeslí

Třídní schůzky U Jeslí

Výměna podlahových krytin v budově E. Beneše

Starý koberec - modrá třída Nová krytina - modrá třída Původní koberec - zelená třída Nový koberec - zelená třída Starý žlutý koberec Nová žlutá krytina Původní růžová krytina Nová růžová krytina

Seznamy a rozdělení dětí na jednotlivé budovy a třídy


Položek: 11-20 z celkem: 47   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  
Sedmikrásky
U Jeslí 520
Šípková Růženka
Nábřeží J. Holuba 153
Barevná školka
Dr. E. Beneše 694
Mateřská škola Kralupy nad Vltavou

Tel, mobil:
(+420) 315 723 402, 778 087 838

E. Beneše: 312 310 116, 315 723 402
J. Holuba: 312 310 236, 315 726 705
U Jeslí: 312 310 089, 315 727 162

Email - mslobecek@seznam.cz
jidelnamsbenese@seznam.cz
asistentka@msbenese.cz

IDDS - f6jkten
.
U Šípkové Růženky
Barevná školka
Sedmikrásky
Domů Mateřská škola Dr. E. Beneše

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign