Prázdninový provoz 2017

Vyúčtování úplaty za předškolní vzdělávání během prázdninového provozu 2017:

1) dětem, které byly řádně přihlášeny a neúčastnily se ani jeden den se úplata nevrací
2) děti, které byly řádně přihlášeny a neúčastnily se ani jeden den z důvodů nemoci, mají možnost písemně požádát o vrácení úplaty (doložit lékařským potvrzením)

Variabilní symboly dětí - EB

Program třídních schůzek rodičů nově přijatých dětí

Prázdniny 2017

Milé děti, vážení rodiče,
přejeme vám slunečné prázdniny a těšíme se na viděnou v pondělí, 4. září 2017
Vaše mateřská škola

pokud máte zájem o odběr novinek z našich webovek, přihlaste se na adrese:

ředitelství MŠ

ti z Vás, kteří byli se svými dětmi v naší mateřské škole u zápisu a byli k předškolnímu vzdělávání pro nový školní rok 2017/2018 přijati, ale mají zájem o jinou mateřskou školu, podejte žádost o zpětvzetí, kterou naleznete v dokumentech. Žádost musí být v listinné podobě a s vlastnoručním podpisem zákonného zástupce.
ředitelství MŠ

Pozvánka na schůzku budoucích mateřskoškoláčků

Vážení rodiče budoucích mateřskoškoláčků,
první třídní schůzky se budou konat poslední srpnový týden.

A sice:
Úterý – 29. 8. 2017 – budova J. Holuba – v 16,00 hodin
Středa – 30. 8. 2017 – budova E. Beneše – v 16,00 hodin
Čtvrtek – 31. 8. 2017 – budova U Jeslí – v 16,00 hodin

Seznamy dětí s jejich zařazením do budov a tříd jsou od 11.8.2017 vyvěšeny v sekci Úvod.

V srpnu si potřebné dokumenty(Rozhodnutí, Evidenční list, Přihláška ke stravování a seznam věcí) můžete vyzvednou vždy po telefonické dohodě, tel. č. 778 087 838, v ředitelně mateřské školy na adrese Dr. E. Beneše 694 (tam, kde jste byli u zápisu).

ředitelství mateřské školy

Strategický plán rozvoje města

Stanovy "Spolku rodičů a přátel mateřské školy U Šípkové Růženky"

Stanovy spolku rodičů a přátel mateřské školy Dr. E. Beneše + zápis z valné hromady

Stanovy "Spolku rodičů a přátel mateřské školy U Jeslí"

Seifertovy Kralupy

Seifertovy Kralupy poprvé s mateřinkou.

Letošního, v pořadí již 9. ročníku, recitační soutěže Seifertovy Kralupy, kterou město vzdává holt jednomu z nositelů Nobelovy ceny, se poprvé za její existenci zúčastnily i děti z mateřské školy.

Jaroslav Seifert jezdíval do Kralup za rodiči z matčiny strany a je zde také pohřben. Jeho poezie nebyla primárně určena dětem. I známá sbírka Mamince, která čtenáři zprostředkuje básníkovi návraty do dětství a vzpomínky na maminku, je pro děti předškolního věku těžko uchopitelná. I přesto z ní učitelky vybraly a rodiče se s dětmi naučili čtyři básně, se kterým se děti Mateřské školy Dr. E. Beneše do soutěže přihlásily.

Maruška Londkevich, Emička Rychtaříková a Patriček Marsa doplnili báseň Vlaky vlastními rekvizitami (konvičkou, drážním semaforem a květináčem s muškáty), aby pak na jejím samotném konci zapískali na píšťalky.

Velmi výrazně přednesl známou a v kraji kolem Řípu oblíbenou báseň Hora Říp Sebastian Hartl.

Sebastian kladl při recitaci básně důraz na každé přednesené slovo, pečlivě odděloval předložky i spojky.

Barborka Pavlíčková ho pak doplnila něžnou básní s názvem Píseň. A nakonec vystoupilo silné a hlasově velmi výrazné trio Martínek Suchomel, Anička Petrová a Terezka Turková s básní Koníček.

Jak vnímaly děti recitaci svých starších kamarádů ze základních a středních škol?

„ Ta je pěkná a velká. A má hezké vlasy.“ Maruška L.

Jak se jim líbily básničky?

„ Tahle byla trochu smutná a trochu veselá a trochu o lásce.“ Ema R.

A jak hodnotily samy sebe?

„ Oni dělají přestávky, protože si to nepamatují. My vyhrajeme, protože přestávky neděláme!“ Patrik M.

Mgr. Pavla Kicková

ředitelka MŠ Dr. E. Beneše