Jméno:
Heslo:

Barevná školka, MŠ Ulice Dr. E. Beneše

  Stavba naší mateřské školy byla zakončena v roce 1964 jako šestá v pořadí, odtud tedy měla název

Historie školy

Stavba naší mateřské školy byla zakončena v roce 1964 jako šestá v pořadí, odtud tedy měla název 6. MŠ.

  Provoz byl zahájen s ještě probíhajícími  dokončovacími pracemi. V souvislosti se stavbou Kaučuku se městská část Lobeček rychle rozrostla o nové sídliště. Mladé rodiny s dětmi, které se sem převážně přistěhovaly, již nedočkavě čekaly na novou školku pro své děti.

  Mateřská škola byla v té době první původní stavbou určenou pro účely mš.

  Škola má kapacitu 4 tříd, z nichž každá je architektonicky řešena na dvě části – hernu a třídu s hygienickým zázemím, které bylo později rozšiřováno, aby odpovídalo příslušným normám.

  Pro potřeby školy zde fungovala též prádelna, ta v současnosti již není v provozu.

  Již od počátku byly třídy rozlišeny pro lepší orientaci dětí na barevné kytičky. Z čehož později paní učitelky vycházely a pokračovaly v této tradici barevného rozlišení tříd. Z toho byl nakonec odvozen i název – Barevná školka.

  Škola prošla za léta svého provozu mnoha opravami a rekonstrukcemi – většinou za plného provozu. Ta největší – oprava střechy a zateplení budovy proběhla v roce 2009. Byla spolufinancována z prostředků EU.

  Ke škole patří rozlehlá zahrada, která vždy sloužila k širokému vyžití dětí a v současnosti ji čeká široká rekonstrukce a modernizace.

  Za dlouhá léta existence školy se všechni její zaměstnankyně vždy snažily, aby léta, která zde děti strávily, patřila k těm nejhezčím.

NOVINKY

Podpora učení

obrázek

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí mateřské školy najdete ve fotoalbech a fotogaleri
U Šípkové Růženky
Barevná školka
Sedmikrásky

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign